Aysima Hosting Destek

Müşteri Paneli Hosting Çizgi Teknik Destek Hosting Çizgi iletişim
Ana sayfa > Web Hosting


Sol Menu Hosting
Alışveriş Sepeti
Banka Hesaplarımız
Ödeme Bildirimi Formu


Web Hosting , Linux Hosting, Windows Hosting, .Net, ASP, PHP



Linux ve windows web hosting ihtiyaçlarınıza uygun, ekonomik ve kaliteli servis için size sunulan hosting hizmetleri bu sayfada kategorize edilmiştir.

Linux hosting sunucularımızda Litespeed web server ile Curl, GD, Zend gibi özel modüller ile desteklenmiş PHP hosting hizmetlerimiz veya Windows platformda IIS 7.5 ile ASP ve ASP.NET destekli ASP hosting hizmetlerimiz , kesintisiz ve sorunsuz yayın yapabilmeniz için hazırlanmıştır.
Hosting Cizgi
Linux Hosting

PHP ve HTML destekli hosting ihtiyaçlarınızı Linux işletim sistemli sunucularımız üzerinden Linux (PHP) Hosting paketlerimizle sağlayabilirsiniz.

Linux Hosting paketlerimizi görmek için tıklayınız...

Windows Hosting

ASP, .NET, HTML, MSSQL destekli hosting ihtiyaçlarınızı Windows işletim sistemli sunucularımız üzerinden karşılayabilirsiniz.

Windows Hosting paketlerimizi görmek için tıklayınız...

Linux ve Windows Hosting paketleri Türkiye lokasyonlu olup Türk Telekom omurgasındadır.
Web Hosting hizmetinde Lokasyon Tercihi
Hosting hizmetinizi ister Türkiye ister ekonomik hosting paketlerimiz ile Hollanda lokasyon olarak seçebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçi trafiğinize en uygun lokasyonda arama motolarında daha iyi sıralamaya sahip olursunuz. Bununla birlikte kullanıcılarınız da bulunduğu lokasyona göre web sitenize daha iyi erişim sağlarlar.
Kolay Yönetim
Satın aldığınız web hosting hizmetini size verilen hosting kontrol paneli ile kolayca yönetebilirsiniz. Kontrol paneliniz üzerinden email hesaplarınızı, dosyalarınızı, yazma okuma izinlerinizi ve bunların dışında pek çok özelliği ayarlayabilirsiniz.
Kendinizi güvende hissedebilirsiniz
Firmamız 2004 yılından bu yana siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktadır. Bu tecrübe ile birlikte sunucularımızda güncel ve stable olan yazılımları kullanıyoruz. 7/24 teknik destek ve takip hizmetimiz sayesinde %99.8 uptime sağlıyor, 15 gün içerisinde de para iade garantisi veriyoruz. Aysima hosting ile her zaman daha iyi hizmet alır, teknik yeterliliğimize bizimle çalışarak inanırsınız.
Realtime Virüs Koruması
Linux sunucularımızda ve windows sunucularımızda gerçek zamanlı virüs koruması bulunmaktadır. Bu sayede gerek sunucularımız ve mailleriniz, gerekse windows sunucularda dosyalarınız %90 koruma altındadır.
Yedekleme
Sunucularımız işletim sistemi ve kullanılan hizmetin destek seviyesine göre otomatik yedeklemeye sahiptir. Bu yedekler günlük, haftalık ve aylık olarak değişkenlik göstermektedir. Aldığınız hizmet ile alakalı olarak firma yetkilimize sunucu yedekleme süresini sorabilirsiniz. Sunucularımızda kullanılan otomatik yedekleme servisi herhangibir sistem hatasına göre yapılmaktadır. Özel yedekleme hizmeti alınmadığı sürece firmamız yedek garantisi sağlamaz.
Cpanel
Cpanel
Unix tabanlı sistemlerde çalışan geniş bir kullanım oranına sahip kontrol panelidir. İsmi "Control Panel" kelimesinden gelmektedir.
Bunun yanırısa ihtiyaca yönelik özellikleri fazla olsa da yeni kullanıcılar için diğer panellere göre biraz daha zordur.

Türkiye lokasyon Linux hosting sunucularımızda Cpanel kullanılmaktadır. Ayrıca Hollanda lokasyon Linux Reseller sunucularımızda da Cpanel mevcuttur.
Plesk
Cpanel
Unix ve Windows tabanlı sistemlerde çalışan Cpanel gibi geniş bir kullanım oranına sahip kontrol panelidir.
Arayüzü son derece kullanışlı olup hatalarına karşı çözümü diğer panellere göre daha zordur.

Türkiye lokasyon Kurumsal hosting ve tüm Windows sunucularımızda kullanılmaktadır.
Directadmin
Cpanel
Unix tabanlı sistemlerde çalışan Directadmin diğer paneller gibi çok geniş kullanım oranına sahip olmasa da sıralamada 3. dür.
Arayüzü son derece basit ve yeni kullanıcılar için son derece iyidir. Firmamız sunucu performansı ve kullanım kolaylığı açısından Directadmin'i tavsiye etmektedir.

Hollanda lokasyon Ekonomik hosting ve Ekonomik reseller sunucularımızda kullanılmaktadır.
Lokasyon tercihi

Firmamız Türkiye lokasyon sunucuları üzerinden hizmet sağlamaktadır.

Network Güvenliği, Firewall

Sunucularımız network güvenliği için Juniper , Cisco gibi donanımların ardında bulunmaktadır. Bu sayede network uptime garantimiz kendini korumaktadır.

Sunucu Yönetimi

Firmamız çalışanları hizmet sağlamakta olduğu sunucular üzerinde etkin tecrübeye sahip olup siz müşterilerimizin daha iyi hizmet almasını garanti altına almaktadır.

Sunucularımızın genel ortak özellikleri

+ Yüksek hat kapasitesi
+ Paylaşımsız trafik
+ 7/24 Ticket Destek
+ Yedekli Jeneratör
+ Yedekli UPS
+ Yedekli Klima Sistemleri
+ Cisco-Juniper Network VLAN
+ FM200 Yangın Söndürme Sistemi
+ Sunucu Monitoring Servisi
+ Hardware Raid kullanımı
+ Tüm sunucular Dell ve HP markalıdır.
+ Güncel yazılım ve işletim sistemi kullanımı

Web Hosting, Web Barındırma, Web Alanı ?

En basit haliyle yukarıda geçen kelimelerin tümü aynı konuyu ifade etmektedir. Web hosting hizmetini aşağıdaki şekilde ifade edebiliriz.
 • Bir sunucu üzerinde size ait web sitesinin materyallerini barındırmanızı sağlayan, koruyan ya da bu materyallere uzaktan erişimi oluşturan hizmete, işe " Hosting " denilmektedir.
 • Hosting hizmeti sadece web sitenizin tasarımsal materyallerini değil Email, Dns gibi ihtiyaçlarını da kapsayabilir.
 • Internet üzerinde email hosting, dns hosting, database hosting, reseller hosting, media hosting gibi farklı hizmeleri kasteden kelimelere de rastalayabilirsiniz.
  Her durumda bu bir hizmeti barındırma ve kullanıcıya ihtiyacı için yer sağlamadır.

Aşağıda sayılan durumlardan herhangi bir tanesi oluşması durumunda ücret iadesi kabul edilir.

 • Hosting siparişi ardından Aysima tarafından garanti edilmiş süre içerisinde hostinginin bilgileri müşteriye iletilmemiş ise;
 • Web hosting hizmetini Aysima teslim ettikten ilk 15 gün içerisinde kullanıcı hizmeti beğenmeyip iptal ettirebilir.
 • Satın alınan hizmetin müşteri onayı olmadan ya da bilerek limitleri yanlış açılmış ise;
 • Aysima hosting hizmetinde aralıksız 24 saat kesinti yaşattığı taktirde müşteri iade talebinde bulunabilir. Datacenter ve Telekom kaynaklı problem bu duruma dahil değildir!
Not: Aylık satın alınan Web Hosting ya da Reseller hosting hizmetini ilk 1 hafta içerisinde müşteri iptal ettirebilir. İlk 15 gün garantisi yanlızca 6 ay ve üstü süreli ödemeler içindir.!

Bilinmesi gereken önemli kullanım şartları

 • Web hosting hizmetine ait Domain Adı Değişimi ücretli olarak yapılmaktadır. İşlem ücreti KDV Dahil 10 TL şeklindedir.
 • Sunucuda oluşabilecek yazılımsal ve donanımsal kaynaklı kesintiler uptime garantisine dahil edilmemektedir.
 • Hosting hizmetinde bulunan verilerin güvenliği ve yedeklemesi " müşteri " sorumluluğundadır.
 • Sunucularımızın tümünde adult/hack/warez/spam içeriklerin yayınlanması kesinlikle yasaktır.
  Tespiti halinde Aysima hizmeti kapatma hakkını kendinde saklı tutar ve zarar tazmini için ücret iadesini hiçbir şekilde yapmaz.
 • Toplu email gönderimi aralıklı olarak bile yapılsa bu spamdır ve kesinlikle yasaktır.
  Tespiti halinde Aysima hizmeti kapatma hakkını kendinde saklı tutar ve zarar tazmini için ücret iadesini hiçbir şekilde yapmaz.
 • Teslim edilen hosting herhangi bir program ile saldırı için kullanılırsa hosting terminate edilecektir.
  Böyle bir durumda müşteriye geri iade söz konusu değildir.
 • Hosting işlemci ve ram kullanım izni en fazla %12 olarak belirlenmiştir. Bu kullanıma veritabanı sorguları da dahildir.
  İşlemci limitini geçen kullanıcı için müşteri 12-24 saatlik zaman dilimi ile uyarılır, eğer diğer kullanıcıları etkileyecek CPU kullanımı mevcut ise uyarılmaksınız direkt suspend edilir.

RSS Twitter
Firmamızı sosyal ağlar üzerinden takip edebilirsiniz.
Her Hakkı Saklıdır © 2017 Aysima Bilişim Teknolojileri